• Enerji tasarrufu sağlar: Isı yalıtımı, yakıt maliyetini ve soğutma maliyetini ciddi ölçüde azaltır. Eski binalarda sağlayacağı tasarruf, 2-3 yıl içerisinde ısı yalıtım maliyetini amorti eder.                
    Konforlu yaşam ortamları oluşturur: 
    Isı yalıtımı, iç hacimlerin kış aylarında daha yavaş soğumasını, yaz aylarında ise daha yavaş ısınmasını sağlar.
    Bakım sorunlarına uzun vadeli çözüm getirir: Isı yalıtımı, duvarlardaki rutubet, çatlama, boya dökülmesi sorunlarını ortadan kaldırır. Thermopal Sistemi’nin hizmet ömrü asgari 20 yıldır.
  • Çevre bilincine hizmet verir: Az yakıt kullanımı çevrenin yanma gazlarıyla kirlenmesini büyük ölçüde azaltır.
  • Binaların değer kazanmasını sağlar: Modern çözümler ile ısı yalıtımı standartlarına uygun hale getirilen konforlu binalar, bilinçli alıcının tercihidir.

Benzer yazılar

Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış Cephe Isı Yalıtımı Nedir?

Farklı sıcaklıktaki iki ortam arasında ısı transferini en aza indirmek için uygulanan sistemdir. Ülkemizde dış cephe ısı yalıtımı ile enerji tasarrufunun yaygınlaştırılmasına ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar..

Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış Cephe Mantolama Uygulama Detayları

1- Isı yalıtım plakaları 40 mm (16 kg/m³ yoğunluk ) yüzeye şaşırtmalı olarak ısı yalıtım yapıştırıcısı ile 4-5 kg/m² sarfiyat ile  yapıştırılacak 2- Plastik geniş başlı sistem dübelleri 24 saat sonra ısı yalıtım levhaları yüzeye sabitlenecek . (kullanılacak dübel Daha fazlasını oku…