1- Isı yalıtım plakaları 40 mm (16 kg/m³ yoğunluk ) yüzeye şaşırtmalı olarak ısı yalıtım yapıştırıcısı ile 4-5 kg/m² sarfiyat ile  yapıştırılacak

2- Plastik geniş başlı sistem dübelleri 24 saat sonra ısı yalıtım levhaları yüzeye sabitlenecek .

(kullanılacak dübel sayısı 6 ad / m² )

3- Köşeler pencere kenarları ve bitim yerlerinde PVC fileli köşe profili kullanılacak.

4- Isı yalıtım levhaları üstü 1 kat sisteme ait çimento esaslı sıva yaklaşık 3 kg/m² sarfiyat ile yalıtım  levha sı üzerine çelik mala yardımıyla çekilecektir.

5- Yüzeye çekilen sıva daha ıslakken 160 gr/m² alkaliye dirençli sistem donatı filesi yatayda ve düşeyde  10 cm binili olacak şekilde yerleştirilecek.

6- Donatı filesi üzerine 2.kat sistem sıvası yaklaşık 2 kg/m² sarfiyat ile yüzeye çekilecek. Toplam sıva sarfiyatı 2 kat için yaklaşık 5  kg/m² olacaktır.

7- Yeterli kuruma süresinin ardından cephe ince tane dokulu Dekoratif Sıva  ile kaplanacaktır. (sarfiyat 2,3 kg/m²)

8-  Dekoratif ve sistemi koruma amaçlı sürülen mineral kaplama kuruduktan sonra üzerine

istenilen renkte Sisteme ait Saf Akrilik esaslı boya ile boyanacaktır.  (sarfiyat 350-450 gr / m²)

Benzer yazılar

Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış Cephe Isı Yalıtımı Nedir?

Farklı sıcaklıktaki iki ortam arasında ısı transferini en aza indirmek için uygulanan sistemdir. Ülkemizde dış cephe ısı yalıtımı ile enerji tasarrufunun yaygınlaştırılmasına ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar..

Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış Cephe Isı Yalıtımı Yaptırmanın Faydaları

Enerji tasarrufu sağlar: Isı yalıtımı, yakıt maliyetini ve soğutma maliyetini ciddi ölçüde azaltır. Eski binalarda sağlayacağı tasarruf, 2-3 yıl içerisinde ısı yalıtım maliyetini amorti eder.                 Konforlu yaşam ortamları oluşturur: Isı Daha fazlasını oku…